O Mnie

Rozpocznij od początku… a później czytaj, póki nie dotrzesz do końca, wtedy przestań czytać.”

 L. Caroll – Alicja w Krainie Czarów

 

Lalki

 

 

Od dzieciństwa lubiłam szmatki. Jako mała dziewczynka szyłam ubranka dla lalek i nadawałam im zabawne imiona. Do dziś pamiętam ile radości sprawiało mi tworzenie kukiełek i rysowanie scenografii do teatrzyku „Kopciuszek”. Tak, świat bajek, zaklętych księżniczek i pięknych królewiczów był obecny od zawsze.

 

 

Jednak, w dorosłym życiu długo nie mogłam znaleźć swojej Krainy Czarów.  Droga była kręta, zawiła i nie zawsze prowadziła do odpowiednich drzwi.  Lata zmagania się z tym, czego tak naprawdę nie lubiłam, lata poszukiwań swojej „króliczej nory” doprowadziły mnie do momentu, gdzie musiałam sobie odpowiedzieć na pytanie:  co tak naprawdę lubię w życiu robić, czego chcę najbardziej na świecie? Odpowiedź, oczywiście nie była prosta i nie od razu to wiedziałam.

 

RedRabbit - Art & DesignWiedziałam tylko, że chcę tworzyć, wiedziałam, że nie chcę być jedną z wielu, czułam, tak jak Alicja z Krainy Czarów, że mam w sobie potencjał i mogę pokonać nawet smoka, potrzebna jest tylko wiara i odpowiednie okoliczności by to mogło się udać.

 

Najpierw więc wróciłam do rysowania. Ilustracje bajek dla dzieci, szkice, kolaż, to był mój żywioł. W międzyczasie studiowałam Aranżację Wnętrz i pracowałam na etacie.  Potem odkryłam, że mogłabym połączyć zamiłowanie do szmatek i projektowanie przestrzeni. Tak narodził się pomysł z Visual Merchandisingiem, czyli tworzeniem witryn sklepowych a później Stylizacją.  Nauka w Krakowskich Szkołach Artystycznych nie tylko wzbogaciła moje doświadczenie zawodowe na tym polu, ale również pozwoliła rozwinąć się twórczo. Do dziś wspominam ten okres z entuzjazmem.

 

W dzieciństwie przebierałam lalki i szyłam im ubranka. W dorosłym życiu zamieniłam lalki na prawdziwych ludzi. To inspiruje, wzbogaca i sprawia, że ta bajka wciąż trwa i nigdy się nie kończy.  Każdy z Was może odkryć w sobie księżniczkę lub królewicza i znaleźć klucz do swojej Krainy Czarów, wystarczy tylko, że pozwolisz sobie wskazać te właściwe drzwi.

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Idź do góry
Kontakt z RedRabbit